حضور هدفمند نمایندگان و کنشگران صنعت گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا 2023

1401/8/23 - 14:43

فعالان، نمایندگان صنوف و کنشگران صنعت گردشگری ایران به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حضور در چهل و سومین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور 2023 مادرید اسپانیا ظرفیت ها، توانمندی ها و جاذبه های گردشگری ایران را به جهانیان معرفی می کنند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این دوره از نمایشگاه فیتور (FITUR) قرار است همانند دوره‌های پیشین، همزمان با نخستین ماه سال میلادی جدید در محل دائمی برپایی نمایشگاه‌های FIERA DE MADRID در کشور اسپانیا برگزار شود. کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با توجه به عملکرد مناسب در دوره های پیشین، امسال نیز مأموریت دارد تا برای چهاردهمین سال، به عنوان نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زمینه مناسب برای حضور فعالان صنعت گردشگری ایران در این رویداد بین‌المللی را فراهم کند.

تاکنون اقدامات اولیه شامل اعلام فراخوان عمومی و دعوت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، هتل ها، مراکز اقامتی و تفریحی و فعالان صنعت گردشگری، ثبت نام از متقاضیان، جانمایی و خرید غرفه، برگزاری نشست های هم اندیشی و تخصصی، طراحی غرفه و ... برای حضور قدرتمند ایران، از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی انجام شده است.

در این دوره از نمایشگاه فیتور که از 28 دی تا 2 بهمن 1401 در شهر مادرید اسپانیا برگزار می شود، غرفه ای به مساحت حدود 200 متر مربع برای معرفی شایسته جاذبه ها و ظرفیت های بی شمار کردشگری ایران در اختیار نمایندگان کشورمان قرار خواهد داشت.

برگزاری شب ایرانی، دعوت از تور اپراتورها، اجرای موسیقی اقوام ایرانی، کارگاه تولید صنایع دستی و خطاطی، عرضه سوغات و صنایع دستی، برپایی چایخانه ایرانی، نمایش فیلم های سه بعدی بناهای تاریخی و گردشگری با استفاده از دوربین های واقعیت مجازی و انتشار ویژه نامه تخصصی، از جمله برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در غرفه ایران است.

آشنایی با آخرین دستاوردها و نوآوری های ارائه شده در صنعت گردشگری، جمع آوری و تبادل اطلاعات و تجربیات تجاری، حفظ ارتباط با مشتریان فعلی و آغاز ارتباط با مشتریان جدید، شناسایی مقاصد جدید گردشگری، آشنایی با الگوهای کاربردی برندسازی از مهمترین اهداف حضور در این دوره از فیتور اسپانیا اعلام شده است.

نمایشگاه FITUR فضای تجاری مناسبی را برای حضور، گردهمایی و ملاقات های متعدد و مفید در اختیار آژانس‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتل‌ها، مشاورین و کارشناسان توسعه صنعت گردشگری و سایر متخصصین این حوزه جهانی قرار می‌دهد و یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های صنعت گردشگری در بازار اسپانیا و اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا به‌شمار می‌آید.

چهل و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا که شعار "ما گردشگر هستیم به دنیا اهمیت می دهیم" را منتشر می کند، شامل کنفرانس‌ها و سمینارهایی به‌منظور رفع مشکلات و توسعه صنعت گردشگری است. فیتور امسال از 28 دی ماه 1401 برابر با 18 ژانویه 2023، به مدت 5 روز در مرکز نمایشگاه‌های شهر مادرید برپا خواهد شد.