چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ در تخت جمشید شیراز با بازدید وزیر میراث فرهنگی

1401/2/17 - 15:01

چهارمین همایش ملی کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در مسیر مثلث گردشگری ایران با مشارکت شرکت آرین دیزل پایا در پردیس تخت جمشید شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این پیمایش و همایش که از ۱۳ تا ۱۵  اردیبهشت ۱۴۰۱ با شرکت بیش از ۲۰۰ دستگاه خودروی کمپر و کاروان از شهرهای بوکان، سقز، نیشابور، مشهد، کرمان، ارومیه، اهواز، زاهدان و ... برای نخستین بار در مسیر مثلث گردشگری ایران شامل استان های یزد، اصفهان و فارس و در پردیس تاریخی تخت جمشید شیراز برگزار شد، مورد بازدید مهندس عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دکتر صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، مسئولین و مدیران استانی و عموم مردم، مسافران و  گردشگران قرار گرفت.

مهندس عزت اله ضرغامی در بازدید از این رویداد از ساخت و تجهیز چنین خودروهایی مطابق با استانداردهای بالای بین‌المللی ابراز خرسندی و اظهار امیدواری کرد تا تعداد این نوع خودروها با هدف توسعه سفرهای مسئولانه و رونق گردشگری داخلی روز به روز بیشتر شود.

دکتر محمد حسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز در حاشیه بازدید از این همایش در جلسه ای با حضور پیشکسوتان و فعالین حوزه خودروهای مسافرتی بر تشکیل کارگروهی جهت پیگیری و رفع مشکلات و موانع موجود تاکید کرد.

بازدید جهانگردان تور موتورسواری پاریس تا پرسپولیس که روزهای نخست اردیبهشت ماه وارد ایران شده‌اند و سفر به استان‌ها و دیدار از جاذبه های متعدد و متنوع کشورمان را در برنامه خود دارند، از دیگر حاشیه‌های برگزاری این رویداد ملی بود. گروه 20 نفره موتورسواران خارجی از کشورهای فرانسه ، سوییس و هلند در این بازدید به گفتگو و تبادل تجربیات با گردشگران خودرویی حاضر در گردهمایی در خصوص سفر با کمپر و موتورسیکلت‌های سنگین مسافرتی پرداختند.

گرامیداشت عید سعید فطر، توسعه فعالیت های اتومبیلرانی و معرفی برنامه های کلوپ ملی کمپینگ و کاروانینگ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش بود.