فیتور ۲۰۲۲؛ تلفیقی از بیم و امید به آغاز سفر

1400/11/4 - 20:23

مدیرعامل شرکت پرسانیول: شرایط و جو چهل و دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور تلفیقی از ترس و امید به آغاز سفر و بازگشت به روزهای پر رونق گردشگری است.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، دامون افکاری که در زمینه مشاوره بازرگانی ایران و اسپانیا فعالیت می‌کند در حاشیه برپایی نمایشگاه فیتور در شهر مادرید با بیان اینکه برای ششمین بار در کنار شرکت های فعال در زمینه جذب گردشگر و ارائه خدمات توریستی در نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا شرکت کرده است، گفت: موضوعی که این نمایشگاه را نسبت به دوره های پیشین متمایز می کند وجود علاقه‌مندی بیشتر و نیاز قابل مشاهده به سفر در افراد مختلف است‌‌.

او افزود: این شرایط فرصت مناسبی را برای تبلیغ ظرفیت های متعدد ایران و ایجاد انگیزه برای سفر به کشورمان در اختیارمان قرار داده است. همچنین شرکت در این نمایشگاه می تواند در این زمینه مثبت و سازنده باشد.

مدیرعامل شرکت پرسانیول با اشاره به شناخت محدود جهانگردان نسبت به ایران، اظهار داشت: کشور ما برای صنعت توریسم و فعالان گردشگری جهان دارای نقاط جذاب و هیجان انگیز زیادی است. در نتیجه در نمایشگاه با نمایش دادن جاذبه هایی از ایران و فرصت هایی که در کشورمان وجود دارد و ارائه توضیحاتی که چهره به چهره به مسافران داده می شود می توان به معرفی تصویر شفاف از ایران کمک کرد. 

او در ادامه تصریح کرد: تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که زمینه حضور دست اندرکاران صنعت گردشگری ایران را در این گردهمایی جهانی و نمایشگاه فراهم کرد، قابل ستایش و تجلیل است. چون در صورتی که هر کدام از فعالان به صورت جداگانه در نمایشگاه شرکت می کردند، باید با هزینه بسیار بالا، صرف زمان زیاد و درصد احتمال موفقیت پایین این رویداد را ترک می کردند.

این همبستگی، همگرایی و حضور در کنار یکدیگر به نام ایران و در غرفه ایران نتیجه پیگیری‌ها و حمایت کانون است.

افکاری در پایان تصریح کرد: استفاده از المان های دیجیتالی از جمله نور که امکان ایجاد آن با هزینه های حداقلی قابل ایجاد است، می تواند به افزایش جذابیت بصری بیشتر کمک کند.

نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور 2022 از 29 دی ماه در مادرید اسپانیا برپا شده و تا 3 بهمن ماه ادامه دارد.