جاذبه‌های گردشگری ایران در کانون توجه گردشگران خارجی

ویژه نامه explore Iran در فیتور 2022 رونمایی می‌شود

1400/10/14 - 11:54

شماره ویژه فصلنامه بین المللی explore Iran با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و ماهنامه سفر به منظور توزیع در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا آماده چاپ و نشر شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، نسخه‌های چاپی و دیجیتالی این نشریه با محوریت ظرفیت‌‌های گردشگری و سرمایه گذاری، جاذبه‌ های طبیعی، تاریخی و فرهنگی ایران در 62 صفحه تمام رنگی به زبان اسپانیایی و انگلیسی تهیه و تدوین شده است.

صفحات نخستین این نشریه که در قالبی نوآورانه طراحی شده است به یادداشت هایی به قلم علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و محمد حسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اختصاص دارد.

در بخش‌های بعدی نیز جاذبه‌های تاریخی، قابلیت های گردشگری سلامت، طبیعت گردی، جاذبه‌های شگرف و کمتر شناخته شده در ۵۸۰۰ کیلومتر از سواحل و آبراه‌های دریایی، آشنایی با خوراک و آشپزی ایرانی، جذابیت های اتراق در اقامتگاه‌های متنوع بومی، ظرفیت‌های زیرساختی سامانه حمل‌ونقل و شبکه ریلی، و ... معرفی و برای گردشگران خارجی تشریح شده است.

همچنین در صفحات ویژه‌ای پورتال جامع و چندزبانه سفر به ایرانvisitiran.ir  معرفی شده است.

مکس فتورچی نویسنده اروپایی کتاب چندزبانه "ایران، ۱۰۰۱ شب" در مقاله اختصاصی خود به زبان اسپانیایی در فصلنامه اکسپلور ایران، نگاه زیبایی شناسانه به سفر و گشت و گذار در ایران دارد. او در این یادداشت با بیان تجربیات خود به گردشگران خارجی توصیه می‌کند به ایران زیبا و کهن سفر و تجربه‌ای کاملاً متفاوت را از سفر و گردشگری کسب کنند.

با توجه به نخستین حضور جدی فعالان گردشگری ایران در بازار اروپا پس از همه‌گیری کرونا، دهمین شماره فصلنامهexplor Iran در قالبی نفیس با مطالب خواندنی و تصاویر جذاب تلاش می‌کند تا با اطلاع رسانی شفاف، تصاویر واقعی از ظرفیت های متنوع و فرصت‌های سرمایه گذاری کشورمان را به جهانگردان و علاقه‌مندان به صنعت گردشگری ارائه کند.

نسخه الکترونیکی نشریه از طریق لینک https://www.safar.me/wp-content/uploads/flipbook/93/book.html قابل دریافت است.