با تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی محقق می شود:

گامی دیگر در راستای تسهیل سفر اتباع خارجی به ایران

1403/4/13 - 11:47

سفر اتباع ارمنستانی به ایران با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون اتومبیلرانی ارمنستان تسهیل می شود.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، جلسه هماهنگی و تنظیم پیش نویس قرارداد صدور کارنه دوپاساژ برای خودروهای اتباع ارمنستان با وسایل نقلیه موتوری به ایران، روز سه شنبه دوازدهم تیرماه 1403 به صورت بر خط و با شرکت نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون اتومبیلرانی ارمنستان، برگزار شد.

راه های تسریع اجرای تفاهم نامه مشترک با موضوع همکاری در زمینه تسهیل سفرهای زمینی و رونق گردشگری خارجی، آغاز ارائه خدمات امداد خودروی جاده ای بین ایران و ارمنستان و بررسی اقدامات صورت گرفته در خصوص عقد قرارداد مشترک میان دو کشور از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه بررسی شد.

با امضای این قرارداد، اتباع ارمنستان می توانند با وسایل نقلیه شخصی خود با استفاده از سیستم جهانی کارنه دوپاساژ، بدون معطلی و پرداخت هزینه های اضافی به ایران سفر کنند. همچنین، در آینده نزدیک شاهد سفرهای زمینی خودروهای شخصی ایرانی با دفترچه کارنه دوپاساژ به ارمنستان خواهیم بود.