ارائه خدمات شبانه روزی سامانه ۰۹۶۲۹ به گردشگران نوروزی

1402/12/23 - 21:35

سامانه ملی سفر ۰۹۶۲۹ نوروز امسال نیز خدمات خود را به صورت ‌۲۴ ساعته به مسافران داخلی و گردشگران خارجی ارائه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این سامانه همچون سال های گذشته در کنار سایر اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر برای تسهیل و تسریع در عبور و مرور در سفرهای جا‌ده ای به صورت شبانه روزی به تماس های هموطنان و گردشگران پاسخ می دهد.

پاسخگویی به تماس‌ها، رسیدگی به مسائل و شکایت مسافران در حوزه اماکن اقامتی، پذیرایی و خدماتی در کنار ثبت پیام های تجلیل و قدردانی از خاطره سازان سفر، از مهمترین وظایف و فعالیت های این سامانه است.

در این راستا نوروز ۱۴۰۳ به منظور تسهیل در تردد گردشگران و رونق صنعت گردشگری در کشورمان، خدمات اطلاعاتی گردشگران حتی ایام تعطیل به صورت 24 ساعته از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ به متقاضیان ارائه می شود.

مسافران و گردشگران خارجی نیز در صورت مواجهه با هرگونه مشکلات گمرکی و یا انتظامی، نیاز به خدمات امداد خودرو و ... در هر نقطه از ایران می‌توانند با سامانه ملی سفر ۰۹۶۲۹ تماس بگیرند و برای حل مشکل و یا دریافت راهنمایی‌های لازم از تجارب و دانش تخصصی کارشناسان مربوطه بهره‌مند شوند.

جاذبه‌های مختلف گردشگری، وضعیت راه‌ها و جاده‌ها، هواشناسی، اماکن اقامتی، موزه‌ها و فرهنگسراها، اماکن پذیرایی، امداد خودرو، دفاتر خدمات ‌مسافرتی، صدور اسناد، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، مجتمع‌های خدماتی و رفاهی، پمپ‌بنزین‌ها و جایگاه های سوخت گازها، مراکز فروش صنایع‌دستی، جشنواره‌های فرهنگی و موضوعاتی است که مسافران می‌توانند با شماره گیری تلفن ۰۹۶۲۹ اطلاعات مربوط به آنها را دریافت کنند.