دکتر مونسان به دکتر مونسان به مدیران کل 4 استان‌ دستور دادمدیران کل 4 استان‌ دستور داد

تمامی امکانات و تاسیسات گردشگری در اختیار مردم زلزله‌زده قرار گیرد وضعیت آثار تاریخی پایش شود

1399/12/3 - 15:42


دکتر مونسان به مدیران کل 4 استان‌ دستور داد

تمامی امکانات و تاسیسات گردشگری در اختیار مردم زلزله‌زده قرار گیرد
وضعیت آثار تاریخی پایش شود

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مدیران کل چهار استان دستور داد تمامی امکانات و تاسیسات گردشگری خود را در اختیار مردم زلزله‌زده قرار دهند.

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پی زلزله شب گذشته در سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، در تماسی که شب گذشته با مدیران کل استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس و اصفهان برقرار کرد، دستور داد کلیه امکانات و تاسیسات گردشگری در اختیار مردم زلزله‌زده قرار گیرد. همچنین پایش آثار تاریخی و اعلام نتیجه از دیگر دستوراتی بود که از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صادر شد.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵/۶ ریشتر ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه شب گذشته چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه، شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند که لرزش آن در شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا، بروجن و شهرکرد در چهارمحال و بختیاری نیز احساس شد.

این زمین‌لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است. سی‌سخت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد و ۲۵۰ کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.