اظهار شگفتی جهانگردان رالی تور جاده ابریشم از زیبایی های ایران و مهمان نوازی مردم

1402/6/12 - 12:52

شرکت کنندگان رالی تور گردشگری بین المللی جاده ابریشم پس از چهار روز پیمایش در ایران، کشورمان را به مقصد کشور ترکمنستان ترک کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ این گروه 20 نفره با 7 دستگاه خودرو دو دیفرانسیل کلاسیک با عمر بالای 25 سال و یک دستگاه موتورسیکلت مسافرتی  1200 سی سی، تحت پوشش خدمات و  همراهی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، انجمن وسیله های نقلیه تاریخی ایران و پانسیون خودروهای کلاسیک 1969 از جاذبه های گردشگری، فرهنگی، مذهبی و تاریخی استان های مسیر خود بازدید کردند.

آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی، استان های مسیر این رالی تور بود.

حاضران در این رالی تور، در شهرها و جاده های ایران با استقبال و مهمان نوازی خاص ایرانیان رو به رو شدند به طوری که در طول مسیر، به آنان بنزین و گازوئیل اهدا کردند و این موضوع موجب اظهار شگفتی و هیجان این جهانگردان از میزان مهربانی مردم ایران شد.

همچنین پانسیون خودروهای کلاسیک 1969 پس از برپایی ضیافت شام با حضور اعضای این گروه و فعالان حوزه وسیله های نقلیه تاریخی و کلاسیک کشور، به منظور تسهیل و تسریع در تردد این گروه، وسیله های نقلیه آنان را به صورت رایگان تعمیر کرد. این گروه اظهار داشتند که پس از بازگشت به کشورهای خود با ذکر خاطرات بی نظیر این سفر برای همطونان خود ، هموطنانشان را برای سفر به ایران تشویق و ترغیب خواهند کرد.

شرکت کنندگان در این رویداد بین المللی روز 28 مرداد ماه سفر خود را از شهر بوداپست در کشور مجارستان آغاز و روز 6 شهریور 1402 از طریق مرز بازرگان و با استقبال کانون جهانگردی و اتومبیلرانی وارد کشورمان شده بودند.

اعضای این گروه با ملیت های آلمانی، ترکیه ای، ازبکستانی و ایتالیایی، در ادامه سفر خود، ایران را از مرز زمینی باجگیران ترک کردند و وارد ترکمنستان شدند. رالی جاده ابریشم پس از ترکمنستان کشورهای ازبکستان، قزاقستان، مجددا ازبکستان و سپس قرقیزستان را پشت سر گذاشته و در کشور مغولستان به کار خود پایان خواهد داد.

وسیله های نقلیه حاضر در این رویداد بین المللی، پس از پیمایش مسیر 12 هزار کیلومتری و رسیدن به خط پایان، به معرض فروش گذاشته شده و مبالغ حاصل از آن صرف امور خیریه خواهد شد.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بر اساس وظایف و مأموریت های ملی و بین المللی خود و با هدف توسعه گردشگری و معرفی ایران به عنوان مقصدی امن و زیبا به گردشگران دیگر کشورها و همچنین تقویت همکاری با فدراسیون انجمن‏های اتومبیلرانی دیگر کشورها، با انجام اقدامات و هماهنگی های لازم، میزبانی و تسهیل تردد و عبور و مرور رالی جاده ابریشم در ایران را بر عهده دارد.