کارشناسی 20 دستگاه خودرو تاریخی در تهران برای دریافت پلاک تاریخی

1402/3/13 - 13:10

کارشناسان پلیس راهور فراجا و دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی، 20 دستگاه خودرو کلاسیک متقاضی دریافت پلاک تاریخی استان تهران را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این جلسه کارشناسی با هماهنگی اعضاء کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی شامل پلیس راهور فراجا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ورزش و جوانان، سازمان حفاظت از محیط زیست و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، برگزار شد.

در این جلسه تعداد 20 دستگاه از وسیله های نقلیه تاریخی متعلق به مالکان خصوصی در شهرهای استان تهران که در نشانی اینترنتی https://icvc.taci.ir/ ثبت نام کرده بودند به صورت حضوری توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفتند.

پس از انجام بررسی های کارشناسی، مقرر است خودروهایی که طی سالیان گذشته از نظر کالبدی و فیزیکی کمترین تغییرات را داشته اند، برای دریافت پلاک تاریخی از سوی دبیرخانه مربوطه به پلیس راهور فراجا معرفی شوند.

دارندگان و مالکان وسیله‌های نقلیه تاریخی با قدمت حداقل 30 سال و دارای اصالت ظاهری و سلامت فنی، می‌توانند برای ثبت‌نام خودرو در سامانه دریافت پلاک و شناسنامه تاریخی به نشانی اینترنتی www.taci.ir مراجعه کنند.


خبرنگار: فاطمه سلطانی