استقبال عمومی و تخصصی از غرفه ایران در نمایشگاه فیتور 2023 خیلی بیشتر از سال های اخیر بود

1401/11/3 - 15:56

سفیر ایران در کشور اسپانیا: در دوره ای که کرونا را پشت سر گذاشته ایم، می توان گفت میزان استقبال عمومی و تخصصی از غرفه ایران در نمایشگاه فیتور 2023 خیلی بیشتر از سال های اخیر بود.


به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، حسن قشقاوی سفیر ایران در کشور اسپانیا در بازدید از غرفه کشورمان در چهل و سومین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری FITUR که 28 دی تا 2 بهمن 1401 در مادرید اسپانیا برگزار شد، گفت: پاویون ایران در این دوره از نمایشگاه فیتور با شرکت بسیار بسیار فعال دست اندرکاران صنعت گردشگری ایران برگزار شد.

او با بیان اینکه حضور ایران در فیتور 2023 خیلی بهتر، پررنگتر و قدرتمندتر از سال های قبل بود، اظهار داشت: در دوره ای که کرونا را پشت سر گذاشته ایم، می توان گفت میزان استقبال عمومی و تخصصی در این دوره خیلی بیشتر از سال های اخیر بود و جایگاه و محل قراگیری غرفه نسبت به دوره های پیشین در جایگاه بهتری قرار گرفته بود.


قشقاوی ادامه داد: همین موضوع موجب شد، حضور گردشگران، علاقه مندان، مدیران آژانس های خارجی و مردم اسپانیا خیلی بیشتر از قبل باشد.

سفیر ایران در کشور اسپانیا درباره طراحی پاوین ایران در نمایشگاه FITUR 2023 گفت: غرفه به میزان قابل توجهی شکیل تر، زیباتر و بهتر از سال های قبل طراحی شده و نماد و هویت ایرانی اسلامی روشنی در آن به چشم می خورد.


او با اشاره به ذهنیت اسپانیایی ها و اروپایی ها نسبت به تمدن ایران، خاطرنشان کرد: گروهی از مردم دنیا ذهنیت تمدن دیرینه ای از فرهنگ و تاریخ کشورمان دارند، لذا دیدن نمادهای پرسپولیس و دیگر المان های  به نمایش گذاشته شده در این رویداد جهانی در غرفه ایران، برای بازدیدکنندگان جذابیت های مختلفی دارد که می تواند در بهبود نگرش آنان و اصلاح تصویر به نمایش گذاشته شده از کشورمان، تاثیر گذار باشد.


قشقاوی در پایان تصریح کرد: به جرأت می توانم بگویم امسال از هر لحاظ وضعیت فعالیت و حضور ما در این نمایشگاه خیلی بهتر و بیشتر از دوره های پیشین بود.