با استقبال علاقه مندان

رالی تور خانوادگی تهران- متین آباد برگزار شد

1401/7/30 - 14:36

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی رالی تور گردشگری خانوادگی را با شرکت علاقه مندان به فعالیت های اتومبیلرانی و بومگردی در مسیر تهران- متین آباد برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این رویداد روزهای 28 و 29 مهر 1401 با حضور حدود 80 دستگاه خودرو با هدف ترویج سفرهای مسئولانه، توسعه سفرهای گروهی و بومگردی، آشنایی هموطنان با مناطق کویری و  کمتر شناخته شده کشور، توسعه فرهنگ رانندگی ایمن و تقویت شور و نشاط اجتماعی برگزار شد.

رالی تور خانوادگی تهران- متین آباد روز پنجشنبه گذشته از محل مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران آغاز شد و شرکت کنندگان با استفاده از نقشه های طراحی شده از سوی کمیته رالی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شهرهای تهران، قم و کاشان را پشت سر گذاشتند و به کمپ کویری متین آباد رسیدند.

این گونه رالی ها به هيچ عنوان مسابقه سرعت نیستند و ملاك برگزيده شدن در آن نحوه صحیح نقشه‌خواني، مسيريابي و رانندگي درست و اصولي است. به طوری که انجام هرگونه حرکات خطر آفرین در رانندگی همچون سرعت غير مجاز، سبقت غير مجاز، حركات مارپيچ و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی براي شركت‌كنندگان امتياز منفي در پي دارد.

در پایان روز جمعه و پس از محاسبه امتیازات از سوی 9 تیم کنترل که در طول مسیر عملکرد شرکت کنندگان را بررسی و ثبت کرده بودند، برگزیدگان انتخاب و در مراسمی با اهداء لوح سپاس و جوایزی از آنان قدردانی شد.