برگزاری رالی های بین المللی از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با همکاری فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)

1401/3/16 - 13:13

رئیس فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) در تماس تلفنی با رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی حمایت خود را از اجرا و برگزاری رالی های بین المللی وسیله های نقلیه تاریخی توسط ایران، اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، محمد حسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در این تماس گزارشی از فعالیت ‌های مختلف کانون از جمله برگزاری انواع رالی ها و رویدادهای متنوع خودرویی و موتورسیکلت در سراسر کشور، بهبود کیفیت ارایه خدمات امداد خودرو سراسری، دیجیتالی شدن روند درخواست اسناد و مدارک بین المللی سفر با وسیله نقلیه شخصی (گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی، پلاک بین المللی خودرو و موتورسیکلت، آغاز سیستم کارنه دوپاساژ الکترونیکی)، گسترش برنامه های آموزشی و فرهنگ سازی در زمینه رانندگی ایمن و ... ارائه کرد.

محمد بن سُلیّم رئیس فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) در این ارتباط تلفنی، ضمن تقدیر از اقدامات گسترده کانون در دوره مدیریت جدید، با اشاره به عظمت، شکوه و تاریخ و تمدن کهن ایران، بر حمایت فیا در تثبیت جایگاه کانون ایران در بخش موبیلیتی فیا تأکید کرد.

بن سُلیّم جایگاه کانون ایران در میان کانون های اتومبیلرانی و جهانگردی موبیلیتی عضو فیا را جایگاهی ممتاز دانست و حمایت فیا از اجرا و برگزاری رالی های بین المللی وسیله های نقلیه تاریخی توسط ایران را اعلام کرد.

رئیس فیا نقش کانون برای ایجاد اطمینان از دسترسی عموم مردم به سیستم‏های حمل و نقل و عبور و مرور ایمن، مقرون به صرفه و پاک را بسیار حائز اهمیت دانست و از دکتر صوفی برای برقراری ارتباط و آغاز تعاملات تجاری میان شرکت‏های خودروساز ایرانی و فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی با محوریت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، تقدیر و تشکر به عمل آورد.

او در ادامه پتانسیل فیا را متعلق به همه کشورها خواند و بر ضرورت شکستن انحصار بهره برداری کانون های اتومبیلرانی و جهانگردی کشورهای اروپایی از این ظرفیت ها تأکید و اضافه کرد که استفاده کانون ایران از امکانات موجود در فیا برای ایجاد ارزش افزوده امری ضروری است و در این خصوص نماینده ویژه خود برای تشکیل جلسات برخط به منظور ارتقاء سطح همکاری‌های آتی را نیز معرفی نمود.