آغاز مذاکره برای حضور قدرتمند ایران در دوره های آتی نمایشگاه فیتور

1400/11/1 - 18:32


مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی فیتور اسپانیا در خصوص حضور ایران در دوره های بعدی نمایشگاه طی سال های پیش رو مذاکره کردند.

 ‌به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، عصر روز پنجشنبه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ همزمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور ۲۰۲۲ فرناندز با حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران با محمد حسین صوفی ملاقات و از حضور نمایندگان گردشگری کشورمان در چهل و دومین دوره نمایشگاه فیتور اسپانیا قدردانی کرد.

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این دیدار ضمن برشمردن اشتراکات فرهنگی ایران و اسپانیا و اظهار علاقه مندی نسبت به توسعه همکاری های مشترک دو کشور در زمینه صنعت گردشگری و صنایع وابسته، از تلاش مسئولان و دست اندرکاران برپایی نمایشگاه و همکاری مدیر اجرایی نمایشگاه فیتور برای حل مشکل پاویون ایران تشکر و قدردانی کرد.

محمد حسین صوفی در ادامه گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران بر این است که حضور جدی و تأثیر گذار ی در رویدادهای جهانی گردشگری داشته باشد. از این رو از هم اکنون برای حضور در چهل و سومین دوره نمایشگاه اعلام آمادگی می کنیم.

او تصریح کرد: انتظار داریم که مسئولان نمایشگاه با اختصاص مساحت وسیع تر برای برپایی پاویون ایران، زمینه مناسب برای حضور تعداد بیشتری از توراپراتورها، هتل ها و تولیدکنندگان هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران در فیتورهای آینده را فراهم آورند.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی فیتور اسپانیا نیز در این نشست با اشاره به عدم شرکت بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه همسایگان ایران در این دوره از نمایشگاه به دلیل پاندمی اُمیکرون گفت: حضور در کنار شرکت های صاحب نام، توراپراتورهای با تجربه و نمایندگان صنوف جهانگردی نشان از همت ستودنی مسئولین صنعت گردشگری ایران دارد.

او افزود: این حضور زمینه مناسب برای تبادل تجربیات میان فعالان صنعت گردشگری ایران با بزرگترین نمایندگان صنوف جهانگردی جهان را فراهم کرده است.