به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

کودکان با قوانین و مقررات دوچرخه‌سواری آشنا شدند

1400/8/30 - 13:44


دوره آموزش "قوانین و مقررات دوچرخه‌سواری" همزمان با روز جهانی "یادبود قربانیان حوادث ترافیکی" از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این دوره آموزشی 30 آبان 1400 با توجه به اهمیت حفظ جان کودکان به عنوان قشر آسیب‌پذیر جامعه و پیشگیری از وارد آمدن هرگونه آسیب به این کاربران ترافیکی، در پارک ترافیک منطقه 22 تهران برگزار شد.

در دوره آموزش قوانین و مقررات دوچرخه‌سواری، کودکان 8 تا 10 سال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حضور داشتند و با تماشای فیلم و بازی، با نکات مهم و حیاتی هنگام دوچرخه سواری در کوچه، خیابان، تردد در مسیر ویژه، عدم عبور و مرور در بزرگراه‌ها، توجه به علائم و تابلوهای حاوی پیام‌های راهنمایی و رانندگی، اهمیت استفاده از وسایل ایمنی از جمله کلاه، زنگ دوچرخه و لباس‌های رنگ روشن آشنا شدند.

دوره یاد شده از سوی اداره آموزش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ و با هدف ارتقاء فرهنگ ترافیکی و ترویج رانندگی ایمن، کاهش آمار تصادفات و افزایش مهارت‌های کودکان در راستای حفظ جان آنان برگزار شد.

روز ۲1 اکتبر سال ۲۰۰۵ سازمان ملل متحد سومین یکشنبه نوامبر هر سال را به عنوان روز جهانی یادبود قربانیان حوادث ترافیکی نامگذاری کرد.